ابزار دقیق SECRETS

ابزار دقیق Secrets

ابزار دقیق Secrets

Blog Article

کاربرد عمده این قطعات در ارزیابی عملکرد سیستم و ارائه یک فیدبک با مقدار و وضعیت مناسب است که بدین ترتیب کنترلر سیستم متوجه وضعیت کارکرد آن و چگونگی حالت خروجی خواهد شد.

ارت سنج (ارت تستر) برای اندازه گیری مقاومت زمین، بررسی عملکرد سیستم های چاه ارت طراحی شده است.

یکی دیگر از انواع تجهیزات ابزار دقیق ردیاب کابل است. ردیاب کابل ابزاری برای پیدا کردن اتصالات الکتریکی است که برای تعیین موقعیت خطوط زمین، سیم کشی و … کاربرد دارد. البته باید گفت که ردیاب کابل هایی که از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار هستند می توانند مقاومت، نویز و تداخل را اندازه گیری کنند.

انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب – تهویه مطبوع – لوله و مخازن سیالات

بخش اندازه‌گیری، مقادیر واقعی یک ویژگی یا متغیر مورد نظر را ثبت و اندازه‌گیری می‌کند. در صنایع مختلف، پارامترهای متنوعی برای کنترل اندازه‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صفحه ‌نمایش ‌ها در دستگاه‌ های مختلف نیاز به کالیبراسیون دارند تا تصاویر و اطلاعات به صورت صحیح و با دقت نمایش داده شوند. این شامل تنظیم رنگ، کنتراست، و سطح روشنایی می‌ شود.

دستگاهی است که قادر به ذخیره داده‌ها می‌باشد و این امکان را فراهم می‌کند تا وضعیت فعلی متغیر و چگونگی رفتار آن در گذشته را ببینیم، در واقع سابقه متغیر از طریق یک ضبط‌کننده فراهم خواهد شد.

اگر می توانید هنگام خرید، یک مهندس ابزار دقیق، همراه خود ببرید تا به شما کمک کند.

نمایشگرها، تجهیزاتی هستند که اطلاعاتی مانند مقادیر اندازه‌گیری شده را به کاربر نشان می‌دهند.

معمولا تجهیزات ابزار دقیق کار کرده، قبل از فروش به مشتری بازسازی می شوند که هزینه آن بر عهده فروشنده می باشد مگر اینکه خریدار و فروشنده در هنگام معامله توافق دیگری کرده باشند.

– تجهیزات اندازه گیری فلو یا جریان سیالات: فلو یکی از مهم ترین متغیرهای اندازه گیری در صنعت است inistrumentation که میزان عبور سیال در واحد زمان را نشان می دهد. تجهیزات اندازه گیری فلو یا جریان سیالات، میزان سیال جاری در خطوط لوله را به صورت دقیق کنترل و اندازه گیری می کند.

پراب ها دارای انواع بسیاری مانند پراب میگر، پراب منبع تغذیه، پراب ترموکوپل، پراب مولتی متر و … هستند.

حرارت سنج لیزری به کمک پرتو مادون قرمز می تواند دما را اندازه گیری کند و قادر به اندازه گیری از راه دور است.

انجام کالیبراسیون اولیه: در این مرحله، ابزار دقیق با استفاده از استانداردهای مرجع کالیبره می‌شود.

Report this page